Що таке холецистит

Холецистит це запалення, яке відбувається в жовчному міхурі. Ваш жовчний міхур невеликий, грушовидний орган, на правій стороні живота, під нашу печінку, Жовчний міхур має травні рідини, які доставляються в тонку кишку (жовч).

В більшості випадків, камені в жовчному міхурі перешкоджання трубки, провідний з жовчного міхура викликає холецистит. Це закінчується в жовчної розгойдування, які можуть викликати інфекцію і набряк. Інші причини включають проблеми холециститу жовчних проток і пухлини.
Якщо не лікувати, холецистит може рости небезпечно, Іноді життя-threating ускладнення, такі як розрив жовчного міхура. Лікування холециститу часто включає в себе видалення жовчного міхура.

симптоми
Ознаки та симптоми холециститу можуть включати в себе:

  • Біль зображення в ваших верхніх показує черевце
  • нудота
  • блювота
  • лихоманка
  • Ніжність над животом, коли він доторкнувся
  • Біль поширюється на праве плече або назад


Холецистит ознаки і симптоми часто виникають після їжі. Великий жирних страв.

Коли звернутися до лікаря :
Зробити первинний з вашим лікарем, якщо у вас є тривожні ознаки або симптоми. FOr болю в животі настільки серйозна, ви не можете сидіти або освоїтися, у кого-то відвезти вас у відділення невідкладної допомоги.

причини
Холецистит відбувається, коли жовчний міхур запалюється. Жовчний запалення може бути викликано:

  1. жовчні – Більшість холециститу є результатом твердих частинок, які розвивалися в вашому жовчному міхурі (камені в жовчному міхурі) від порушень в речовинах в жовчі, такі, як холестерин і жовчні солі. Жовчні може блокувати протоки міхура – трубка, всередині якої тече жовч, коли він виходить з жовчного міхура – що призводить до жовчі накопичуватися і в результаті запалення
  2. пухлина . Пухлина може перешкоджати жовчі зливати з жовчного міхура правильно, викликаючи жовч наріст, що може привести до холециститу.
  3. Закупорка жовчних проток. Король або рубцювання жовчних проток може викликати закупорку, які призводять до холециститу.

Фактори ризику

Наявність каменів в жовчному міхурі є основним фактором ризику розвитку холециститу
ускладнення

холецистит може привести до деяких серйозних ускладнень, включаючи:
Інфекція жовчного міхура- Якщо жовч накопичується в межах жовчного міхура, виробництво холецистит, жовч ма заражається.
Смерть жовчного міхура тканини – Необроблений холецистит може зробити тканину в жовчному міхурі, щоб померти, який, в свою чергу, може привести до розриву в жовчному міхурі тканини, або це може викликати жовчний міхур лопнути.
Torn жовчного міхура- Сльоза в вашому жовчному міхурі може не може сформувати розширення жовчного міхура або інфекції.

Випробування і діагностика
Тестування і процедури, які використовуються для діагностики холециститу включають:
Аналіз крові. Ваш лікар може призначити аналіз крові, щоб спостерігати ознаки інфекції ознаки проблем жовчного міхура.
Тест візуалізації, який показує ваш жовчний міхур. Тест візуалізації, такий як УЗД черевного порожнини або комп'ютерна томографія (Коннектикут) сканування, може бути використана для створення фотографії жовчного міхура, які можуть виявити ознаки холециститу.
Сканування, який показує проходження жовчі через ваше тіло. Гепатобіліарна імінодіуксусной кислота (Хідаят) сканування відстежує виробництво і потік жовчі з печінки в тонку кишку і показує закупорку. Сканування Хідаят включає вставку радіоактивного барвника в тіло, який зв'язується з жовчними-продукують клітини, так що можна бачити, як вона рухається з жовчю через жовчні протоки.

Процедури і препарати
Лікування холециститу зазвичай включає в себе перебування в стаціонарі до стабілізації жовчного міхура запалення і можливих операцій.

госпіталізація
Якщо поставлений діагноз холециститу, Ви, ймовірно, будете госпіталізовані. Ваш лікар буде працювати, щоб контролювати свої симптоми і контролювати запалення в жовчному міхурі. Лікування може включати в себе:
голодування- Ви не можете бути дозволено їсти або пити в перший взяти стрес від вашого зараженого жовчного міхура, так що ви не зневоднення, Ви можете відновити рідини через вену на руці.
Антибіотики для боротьби з інфекціями- Якщо жовчний міхур заражений, ваш лікар, ймовірно, призначить антибіотики.
біль ліки. Вони можуть допомогти в управлінні болем, поки запалення жовчного міхура не є полегшенням.

Ваші симптоми, як очікується спадати протягом дня або два.
Хірургічна операція з видалення жовчного міхура.
Так як холецистит часто рецидивує, більшість людей з умовою, в кінцевому рахунку потрібно жовчного міхура операції видалення (холецистектомія), Терміни проведення процедури буде грунтуватися на серйозності ваших симптомів і загальний ризик виникнення труднощів в той час і після операції. Якщо ви на низькому хірургічному ризик, Ви можете мати процедуру в 48 або під час Вашого перебування в лікарні

Холецистектомія зазвичай виконується з використанням крихітного відеокамеру, розташоване на кінці гнучкої трубки. Це дозволяє вашому хірургові бачити всередині живота і використовувати спеціалізовані хірургічні інструменти для видалення камери вставляється через розріз в черевній порожнині, і хірург спостерігає монітор під час операції, щоб спрямовувати кошти, Відкрита процедура, в якій глибокий надріз у черевній порожнині, рідко потрібно.
Менш інвазивний метод для видалення жовчних знаходиться в стадії вивчення, відомий як природні отвори транслюмінальної ендоскопічної хірургії (Список літератури), процедура призначена для зменшення рубців і дискомфорту. Хоча лапароскопічна холецистектомія залишається модель догляду за видалення жовчного міхура. Список літератури ведуться в декількох центрах по всьому світу, і в кінцевому підсумку може бути істотною альтернативою.
Після того, як жовчний міхур витягується, жовч відразу надходить з печінки в тонку кишку, а не зберігаються в вашому жовчному міхурі. Вам не потрібен жовчний міхур регулярно жити.

запобігання
Ви можете зменшити ризик холециститі, прийнявши наступні кроки, щоб запобігти камені в жовчному міхурі.
худнути повільно. Швидка втрата ваги може збільшити ймовірність жовчнокам'яної. Якщо ваша потреба схуднути, you should aim to lose 1 або 2 pounds or (0.4 o about 1 kilogram) a week.
Тримайте здорову вагу. Being overweight raises the risk of gallstones. To obtain a healthy weight decrease calories and increase the physical activity, Maintain a healthy weight by proceeding to eat well and exercise.
Keep a healthy diet. Diets high in fat and low in fiber can increase the chance of gallstones. To reduce your risk of gallstones, choose a diet high in fruits, овочі, і цілі зерна.

Що таке Жовчний міхур (жовчні) симптоми