What is Chickenpox (Varicella)

Chickenpox is a viral infection formed by the varicella-zoster virus VZV. It causes fevers, tiredness itchiness and blistery rashes to across the body. Chickenpox . The rash starts on the trunk and face and then spreads to the rest of the body forming anywhere bet on 200- 500 itchy blisters. Plané neštovice jsou vysoce nakažlivé s virus lidem, kteří neměli to před nebo nebyly očkovány.

Přenos

Prakticky každý byl napaden, jakmile on nebo ona dosáhne dospělosti, V některých případech se závažnými komplikacemi. Plané neštovice je ve vzduchu onemocnění, které se šíří prostřednictvím, breathing, coughing, kýchání a-a dotýká různé částice s virem, které přicházejí do kontaktu s planými neštovicemi.

Ve většině případů planých neštovic je mírné onemocnění. However, to je nejlepší nechat očkovat. Vakcína planých neštovic je bezpečný a účinný způsob, jak zabránit neštovicemi a případných komplikací. Před vakcíny plané nad 4 milion lidí by si plané neštovice každoročně. Nearly 11,000 lidé byli hospitalizováni na nemoci související s plané neštovice a 100 to 150 zemřelo každý rok v důsledku smluvního planých neštovic. To je nejlepší, aby se zabránilo kontaktu s lidmi, kteří mají plané neštovice. Osoba vtip neštovice stane nakažlivá 1 to 2 dní před puchýře objeví na jejich kůži.

Trvá to 10-25 dní po počáteční expozici viru plané neštovice / šindele pro osobu vyvinout plané neštovice.

Dokonce i očkovaný člověk s planými neštovicemi se mohou šířit nemoci na jiné osoby. In most cases, Lidé, kteří získala, plané neštovice jednou vyvinout imunitu pro život, i když existují vzácné případy, kdy lidé dostali nemoc dvakrát.

Drtivá většina případů neštovice se vyskytují u dětí před dosažením věku 10. Onemocnění je většinou mírné. Starší děti a dospělí, kteří mají plané neštovice jsou obvykle hůř než mladší děti, které ji mají.

Závažné případy se vyskytují častěji u dětí, které byly napadeny nebo oslabují imunitní systém z onemocnění nebo léky, jako jsou steroidy nebo chemoterapie

Plané neštovice jsou způsobeny virem varicella-zoster, která je členem skupiny herpetických virů. Tento virus je také příčinou šindele (herpes zoster) v dospělé.

SymptomsPlané neštovice

Tento virus planých neštovic trvá obvykle mezi pěti až 10 days. Vyrážka je nejběžnější a viditelným znamením, že někdo má plané neštovice. Existují i ​​jiné náznaky, že se začínají objevovat jeden až dva dny před vyrážka
including:

 • Ztráta chuti k jídlu
 • Bolest hlavy
 • Únava a pocit vyčerpání
 • Fever
Fáze plané neštovice
Fáze plané neštovice

Poté, co se objeví počáteční vyrážka, existují tři stadia, že prochází, hrboly, puchýře, a strupy lézí

 1. vyrážka hrboly (papuly), s jsou růžové nebo červené hrboly, které Breakout každých pár stupínku.
 2. Puchýřky nebo naplněné tekutinou puchýře rozvíjet od hrboly přes druhý den pak zlomit a propouští tekutinu.
 3. Tyto puchýřky vyschnou, kůry a tvořit strupy, pak ještě několik dní zcela vyléčit.
 4. Můžete vidět nové hrbolky i nadále objevovat v průběhu několika příštích dnů. Jakmile infikován, Virus se šíří až do 48 hodiny než se objeví vyrážka. Budete nakažlivý dokud puchýře kůry over.Individuals kteří jsou očkovány může ještě dostat plané neštovice když symptomy jsou obvykle mírnější s mírnou nebo žádnou horečku a méně puchýře.

Ačkoli plané neštovice je obvykle mírné onemocnění, byste měli vždy konzultovat s lékařem, On nebo ona může diagnostikovat, že se jedná o případ neštovice.

Pokud si myslíte, že vy nebo vaše dítě může mít plané neštovice, měli byste zavolat svému lékaři. Ujistěte se, že voláte před vaše jmenování, aby zajistily, že nejste v čekárně s ostatními, jak si může šířit do ostatních lidí v čekárně. Péče lékař je v případech, kdy jsou komplikace velmi důležité.

Complications

Complicationscan nastat, ale nejsou příliš časté u jedinců, kteří mají onemocnění a, které jsou považovány za zdravé,
Lidé, kteří se mohou vyvinout více závažné příznaky a zažít vysoké riziko komplikací zahrnují následující:

 • mladiství
 • Dospělí
 • Těhotná žena – Plané neštovice ovlivňují těhotné ženy a několika různými způsoby, tím, že způsobí řadu problémů u novorozenců, z nízké porodní hmotnosti a vrozené vady, jako jsou abnormality v končetinách až po život ohrožující infekce u novorozence.
 • Infants
 • Lidé, kteří mají oslabené immunitu, jako jsou lidé s rakovinou nebo HIV / AIDS
 • Patent s transplantací orgánů
 • Lidé na imunosupresivní léky nebo steroidy.

Plané neštovice vážné komplikace zahrnují následující:

 • Dizziness, dezorientace, ztráta svalové koordinace
 • Třes a neklid
 • Vomiting
 • znepokojující kašel
 • Pneumonia
 • Dehydration
 • problémy s krvácením
 • Krevního oběhu infekce (sepsis)
 • syndromu toxického šoku
 • kloubní infekce
 • kostní přestupky
 • Zánět infekcí mozku(cerebelární ataxie, encefalitis)
  Bakteriální infekce, které se vyskytují v měkkých tkání a kůže dětí, které jsou ve skupině A streptokokové.

Unfortunately, Někteří lidé se tak zle od plané neštovice, že musí být hospitalizován. Někteří lidé zemřeli, protože to stejně.
Plané neštovice úmrtí dochází v případech, se zdravotními a neočkovaných dětí a dospělých. In many cases, zdravých dospělých mají smlouvu nemoc z jejich neočkovaných dětí.

Zkoušky a testování

Poskytovatelé zdravotní péče mohou obvykle dát rychlé diagnózy planých neštovic při pohledu na vyrážky a žádat anamnézy otázky. Malé puchýře na pokožce hlavy často potvrdí, že se jedná checkenpox. Lékařští profesionálové poběží laboratorního testu pro potvrzení diagnózy.

home-opravné prostředky-for-plané neštoviceplané neštovice léčba

léčení planých neštovic, většinou spočívá v udržování osobu přizpůsobivá
Jeho dobré, aby nedošlo k poškrábání a odření na svědící plochy. Ty by měly udržovat nehty krátké, aby nedošlo k poškození kůže před poškrábáním.

nosit v pohodě, světlo, volné lůžkoviny. Nenosí hrubý oděv, zejména vlna, přes svědivá oblast.
Měli byste mít vlažné koupele s použitím trochu mýdla a opláchněte úplně. Zkuste ovesná mouka nebo kukuřičný škrob lázeň pro uklidnění pleti
Použijte uklidňující krém po koupeli k odpočinku a zchladit kůži.
Vyvarovat se dlouhodobému vystavení extrémním teplotám a vlhkosti.

Můžete si koupit přes-the-counter ústní antihistaminika, jako je difenhydramin (Benadryl), however, být vědomi vedlejších účinků, jako je ospalost. Tam může být také over-the-counter hydrokortizon krém životaschopný použít na svědící oblastech.

Existují léky, které napadají virus planých jsou k dispozici, ale nemusí být vzhledem ke každému. Pro tyto léky dobře fungovat, lék často potřebuje být použita v prvním 24 hodiny vyrážky.

zdravých dětí, kteří nemají závažné příznaky a bez komplikací, obvykle nejsou uvedeny antivirové léky. Lidé, kteří jsou ohroženi více závažných příznaků vyvíjet mohou mít prospěch z antivirové léky, pokud je to vzhledem k tomu, brzy.
Protivirový lék může být u jedinců, kteří mají plicní onemocnění velmi důležitá (jako je astma), nebo které jste užíval steroidy. Lidé s kožními chorobami (jako je ekzém nebo nedávné spálení sluncem),
Lékaři mohou také dát antivirové léky lidem ve stejné domácnosti, který také vyvinout plané neštovice, protože se bude pravděpodobně vyvíjet vážnější příznaky.
Neměli byste dát ibuprofen nebo aspirin s někým, kdo má možná plané neštovice. Použití aspirinu bylo spojeno s Reyes syndromem; závažný stav Ibuprofen byla spojena se závažnějším sekundárních infekcí. acetaminofenu (Tylenol) mohou být použity.

Dítě by nemělo docházet do školy nebo jakékoliv jiné funkce, dokud nejsou všechny boláky jsou pryč a suší se a krustou nad. Stejné pravidlo by se vztahovalo na dospělé, kteří se vrací do práce.
Výhled (Prognosis)
In most cases, osoba se zotaví bez komplikací.

Jakmile někdo má plané neštovice, virus zůstane spící po zbytek svého života. O 1 and ten people have the virus reemerge and develop shingles during a period of stress.


Price:
Category:     Produkt #:
Regular price: ,
(Sale ends !)      dostupný z:
Condition: Good ! Order now!

by