Preeklampsie a Eklampsie

Jaké jsou preeklampsie a eklampsie

Preeklampsie a eklampsie jsou choroby těhotenství který zahrnuje rozvoj nebo zvýšení úrovně high blood pressure v průběhu druhé poloviny těhotenství. Preeclampsia, historicky nazvaný “toxemia těhotenství” může vyrůst do více kritického stavu zvaného preeklampsie. Eklampsie zahrnuje symptomy preeklampsie, spolu s záchvaty.

Tyto podmínky, když oni se vyvíjejí, objevit po 20 weeks of pregnancy. Oni také mohou tvořit rychle po porodu. Ve velmi ojedinělých případech, k nim dojde před 20 weeks of pregnancy.

Vysoký krevní tlak je během těhotenství vážné vzhledem k tomu, že mohou ovlivňovat schopnost placenty je poskytovat živiny a kyslík do vašeho plodu. Vaše dítě se může narodit s hmotností nižší než zdravý zdravou váhu, které mají jiné zdravotní problémy, a možná bude muset být dodány brzy.
Pokud je váš krevní tlak pokračuje stoupat vyšší, ledviny mohou začít s bezproblémovou funkčnost; můžete mít variace v make-up vaší krve, jako je například poškození červených krvinek (způsobují anémii), jakož i rozrušovat funkci jater a snižuje krevní destičky (krevní buňky zapojené do srážení). Příliš málo krevních destiček může zvýšit riziko krvácení během porodu nekontrolovatelně, nebo dokonce spontánně. Also, vysoký krevní tlak může způsobit placentu začne oddělovat od stěny dělohy kvůli odtržení placenty. To může způsobit vážné krvácení a dokonce i smrt plodu a případně i matku.

Pokud začnete trpí záchvaty s těžkou formou preeklampsie, jste považován mít eklampsie. To je život a zvyšuje kom- situace pro vás a vaše dítě. Během záchvatu, vy a vaše miminko jsou v nebezpečí, že odepření kyslík.

Kdo dostane preeklampsie a eklampsie?
preeklampsie postihuje 3% to 5% všech těhotenství v USA. Jakýkoliv těhotná žena může dostat preeklampsie, ale ty jsou vystaveni zvýšenému riziku vzniku preeklampsie, pokud:

  • Váš zažívají svůj první těhotenství
  • Tvá matka nebo sestra trpěla preeklampsie či eklampsie během těhotenství.
  • Jste těhotná s dvojčaty /
  • Jste Afričan -American
  • Již máte vysoký krevní tlak, diabetes, nebo onemocnění ledvin
  • Jste mladší 20 nebo přes 40 let v průběhu těhotenství.

Máte preeklampsie v předešlém těhotenství.

  • Máte index tělesné hmotnosti (BMI) větší než 30 před otěhotněním.

 

Co způsobuje preeklampsii a eklampsii?
Příčiny preeklampsie stále není dobře pochopena. Většina frézy se zaměřují na abnormální vývoj placenty, imunitní systém, narušení cévní nebo jiné energetické faktory. Eklampsie často se vyvíjí, když preeklampsie přejde bez povšimnutí a neléčená.

Můžete prevenci preeklampsie >
V současné době můžete zabránit pre eklampsie, Ale vědci se snaží zjistit, zda je možné. Jedna skupina výzkumu vyplývá, že konzumace potravin tyče, které obsahují L-arginin aminokyselin a antioxidačních vitaminů snižuje riziko preeklampsie u vysoce rizikových žen. Další studie ukazují, že s nadváhou nebo obézní ženy, které získaly méně než 15 liber v průběhu těhotenství, měly nižší riziko preeklampsie. Ujistěte se, že zkontrolovat se svým lékařem před provedením jakýchkoli změn.

Co ještě mohu udělat?
Vezmeme-li následující kroky může pomoci snížit riziko vážných problémů spojených s preeklampsie. Bedlivě sleduje vaše příznaky mohou také upozornit svého lékaře, aby jakékoliv nutnosti brzké dodání. Pokud jste velmi vysoké riziko preeklampsie, Váš lékař vám může dát na denní nízké dávky aspirinu.

Ty by měly jít vidět svého lékaře pro prenatální návštěvy. – To je nejlepší způsob, jak udržet si, a vaše dítě zdravé prostřednictvím svého těhotenství. Prenatal checks allow your doctor to examine your blood pressure and other signs and symptoms of preeclampsia.

Throughout your pregnancy your doctor will check:

 • Your blood
 • Your Blood pressure
 • Protein levels in your urine
 • How fast your baby is growing
 • Try to keep your weight and blood pressure under control. If you had high blood pressure before you were pregnant, be sure to hell

Track your blood pressure and weight. If you had high blood pressure before your pregnancy, ujistěte se, že komunikovat s ošetřujícím lékaři při své první schůzku. Váš lékař může chtít sledovat svoji váhu a krevní tlak mezi svými návštěvami.

 

Existují možnosti léčby preeklampsie?
Pokud vyvinete mírnou preeklampsii, Váš lékař může Reducing Blood pressure – Přispět ke snížení krevního tlaku, your doctor may recommend taking additional dosages of calcium or aspirn., or lying on your left side when you rest,

want you to be less active. In certain cases, you may need medication, bed rest, or hospitalization, especially if you have severe preeclampsia.

Delivery. The only way to prevent preeclampsia entirely, though, is to have your baby. To keep you both you and your child healthy, Váš lékař může chtít vyvolání porodu tak, že budete mít dítě dříve, než vaše data splatnosti. You may require medication to lower your blood pressure when you deliver.
Depending on how healthy you and your baby are, your doctor may want to have a cesarean instead of vaginal delivery.
After childbirth. Preeclampsia may require that you stay in the optical longer after you give birth. Your blood pressure should return to a normal level within a few week following the delivery. And pre eclampsia usually do not increase your risk for high blood pressure in the future.

What is Gestational Diabetes